Dnes 22.04.2024 má svátek Evženie. ..... Velkoobchod Holflor, Vám nabízí široký sortiment hrnkových rostlin. Přijďte se podívat do našich prodejen, objednejte si z E-katalogu, nebo nás kontaktujte a my Vás rádi navštívíme!!!

O nás

Vznik Holfloru czech s.r.o

    

     Zrození zahradnické tradice rodiny Holečků se datuje od roku 1947, kdy dědeček Patrika Holečka založil takřka vesnické zahradnictví v obci Strašov u Přelouče. To se postupně rozrůstalo až do dnešní podoby. Největší rozmach zaznamenalo zahradnictví v posledních třech letech, kdy se vedení ujal Patrik Holeček. S pomocí svého otce vybudoval velkoobchod, který svou činností může konkurovat největším velkoobchodům s květinami v České republice. Za  svoje "know how" vděčí studiu na  ekonomické škole a své rodině, která ho zasvětila do tajů zahradnické produkce. Odbornou praxi pak sám načerpal v zahradnictví ve Westlandu u Rotterdamu, kde se půl roku věnoval obchodu s mladými rostlinami.  Po návratu do Čech  v roce 1999 začal plně  uplatňovat  své  získané zkušenosti při budování svého vysněného velkoobchodu.Současný vývoj

     V současné době se velkoobchod Holflor czech s.r.o. v prvé řadě zabývá nákupem a prodejem hrnkových rostlin. Každý týden navštěvuje Patrik Holeček holandskou burzu s květinami v Alsmeeru, kde má výhradní právo nákupu. Toto zboží pak cestuje do našeho velkoobchodu ve Strašově. Z tohoto místa je expedováno přímo k zákazníkům téměř po celé České republice. Vzhledem k tomu, že jsme zahradnická firma, produkujeme také vlastní výpěstky. Specializujeme se na polohotové a hotové sazenice balkónových rostlin, jako jsou pelargónie a petúnie. V našem sortimentu naleznete také bacopy, bidens, torenie a mnoho dalších rostlinných druhů. Naší chloubou jsou i cyklameny, primule a vánoční hvězdy. Do vlastní produkce zařazujeme chryzantémy, a to řízenou skleníkovou kulturu a polní produkci. Důležitá je i naše úzká spolupráce s německými šlechtiteli a zahradníky, kteří nás každoročně zásobují kvalitním materiálem. Ten nám slouží k dalšímu množení, nebo k přímému dopěstování. Pro velký zájem nabízíme mladé rostlinky i ostatním zahradníkům.

Naše zázemí

     Naše zázemí se rozkládá zhruba na pozemku o rozloze 3,5 ha. Produkční plochu tvoří na rozloze 5000 m2 moderně vybavené a klimatizované skleníky s produkcí na posuvných závlahových stolech typu příliv-odliv. Venkovní plochy s kapkovou závlahou zabírají 1500 m2. Použité moderní pěstební technologie umožňují snížení celkových nákladů a výrazně zvyšují rentabilitu a kvalitu výpěstku. Klíčem k úspěchu jsou i léty ověřené pěstební substráty, výživové a ochranné preparáty. Do neprodukční plochy patří prostorná prodejna, skladovací prostory a plocha s vozovým parkem. Vedle neustálé modernizace našeho centrálního zázemí jsme v roce 2009 založili pobočku v Českých Budějovicích s cílem uspokojit trh i v této oblasti. Velkou naději také vkládáme do nového internetového obchodu, kde představujeme trochu jiný sortiment, než nabízejí naši dealeři. Zboží si můžete objednat v E-katalogu, a my vám ho dovezeme.

 

Plány a perspektivy
  
Velkým přáním našeho velkoobchodu je založení další pobočky, tentokrát na Moravě. Kromě neustálého rozšiřování a modernizace společnosti vždy musí být naším prvořadým cílem spokojenost zákazníků. Bez nich by veškeré snažení nemělo význam. Jsme si vědomi, že ne vždy se nám v minulosti dařilo plnění přání zákazníků. Chceme-li si udržet a dále získávat nové odběratele, musíme na sobě každým dnem pracovat. To je hlavním smyslem naší práce do budoucna.


Kde nás najdete

 

  Strašov (centrála):                                                               České Budějovice (pobočka):

 

 Sjezd z D11 na 68km > Chýšť > Vápno > Strašov

GPS: 50°5'14.876"N, 15°31'21.723"E  (....více zde

Z centra na Rudolfov > Rudolfská třída (naproti čerpací

stanice Slovnaft) (....více zde)